A harcsafiléhez
60 dkg harcsafilé
1 dl tej
1 dl tejszín
ízlés szerint só
ízlés szerint őrölt fehérbors
1 dl olívaolaj
A mártalékhoz
1 csokor aprított petrezselyemzöld
1 dl tökmagolaj
1 dl olívaolaj
5 gerezd fokhagyma
ízlés szerint só
ízlés szerint őrölt bors
1 db citrom
A dödölléhez
40 dkg burgonya
20 dkg liszt
10 dkg lilahagyma
ízlés szerint só
1 dl tejföl
A harcsafilét letisztítjuk, szeleteljük, fűszerezzük, majd a fent leírt anyagokkal beérleljük. Legalább egy éjszakát hűtőben tároljuk.
A „mártalékhoz” a petrezselymet apróra vágjuk, a fokhagymagerezdeket szintén. Fontos, hogy a fokhagymát vágjuk, és ne zúzzuk vagy daráljuk, mert még ha hihetetlennek is tűnik, a vágott fokhagyma jobb és erősebb ízvilágot kölcsönöz az ételnek. A hozzávaló anyagokat összekeverjük a petrezselyemmel, fokhagymával, fűszerekkel és a citrom levével, majd tálalásig hűtőben tartjuk.
A dödölléhez a burgonyát hámozzuk, majd vékony karikára szelve tesszük fel egy edény vízbe főni. Ne felejtsük el megsózni a vizet. Ha a burgonya megfőtt, annyi vizet hagyjunk rajta, hogy egy ujjnyira lepje el. Megtörjük és hozzáadjuk a lisztet, és addig keverjük a tűz fölött, amíg a dödölle el nem válik az edény falától. Olajon megpirítjuk a lilahagymát, addig a krumplis massza tud hűlni egy keveset. Ezután a dödöllét kinyújtjuk 1-1,5 cm vastagra, és pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. Teflon serpenyőben egy-két csepp olajon barnára pirítjuk mindkét oldalát, majd megszórjuk a lilahagymával és meglocsoljuk a tejföllel.
A dödöllepogácsát tálaljuk a serpenyőben megsütött harcsa mellé, amelyet megöntözünk 1-2 evőkanál mártalékkal. Nem kell megijedni az olajos mártaléktól, hiszen a tökmag- és az olívaolaj kanalazva, szinte orvosságként is fogyasztható. Sőt ezzel a fűszeres, petrezselyemtől, citromtól és fokhagymától kapott ízvilággal egyenesen fenséges.